Handmade

W tym miejscu pochwalę się nieco własnymi dziełami oraz opowiem Wam o różnych formach biżuterii ręcznie robionej.

Od pewnego czasu niesłabnącą popularnością cieszy się biżuteria etno i handmade, każdy kto chce być fancy zakłada właśnie takie ozdoby.

Biżuteria etno

Również często jest wytwarzana ręcznie, głównymi materiałami używanymi do jej zrobienia są dobra natury. Znaleźć tutaj można drewno, nici lniane czy bawełniane, rzemyki skórzane, barwniki też często wytwarzane są własnoręcznie według przepisów naszych prababek.

Charakterystyczną cechą tej biżuterii jest odwoływanie się do tradycyjnych ludowych wzorów, lub sięganie jeszcze dalej do wzornictwa Słowian, Wikingów czy Celtów (zależy od regionu świata).

Nowoczesne handmade

Obecnie bardzo modne jest własnoręczne wytwarzanie biżuterii. Na rynku jest coraz więcej sklepów gdzie można kupić niezbędny sprzęt (gdy ja zaczynałam musiałam sprowadzać wszystko z zagranicy). Najczęściej wykorzystuje się obecnie utwardzoną żywicę, w której zatopić można dosłownie wszystko, a każda sztuka biżuterii jest niecodzienna i niepowtarzalna. Również często wykorzystywanym materiałem jest szkło i kamień.

Bardziej zaawansowani próbują swoich sił w robieniu złotej i srebrnej biżuterii i niektórym wychodzi to naprawdę nieźle.

Tak jak obiecałam we wstępie poniżej kilka moich najlepszych prac.