Jak wybrać obrączki?

Głównym założeniem przy kupnie obrączek powinna być ich trwałość i długowieczność. Mają symbolizować dozgonną miłość i służyć równie długo.

Srebro: nie!

Na wstępie odradzam srebrne obrączki. Srebro to materiał miękki i łatwo może się ugiąć czy nawet zniszczyć.

Złota klasyka

Złoto to najbardziej klasyczny wybór i najlepszy, bowiem w rozsądnej cenie dostajemy obrączki, które posłużą nam do grobowej deski, a nawet duuuużo dłużej. Jeśli bardzo nie podoba Wam się żółty kolor, nie ma problemu, możecie kupić złoto o białej lub czerwonej barwie. Najlepiej kupować obrączki o próbie 750 i 585.

Platynowy luksus

Platyna jest obecnie najdroższym metalem szlachetnym na świecie, jest też metalem niezwykle wytrzymałym. Platynowe obrączki z racji swego koloru stanowią idealną alternatywę, dla tych którzy myśleli o srebrnych obrączkach. Platynowe obrączki będzie to jednak bardzo drogi zakup. Najlepsza próba w tym przypadku to 950.

Tytanowa innowacja

Ostatnimi czasy tytan święci triumfy na obrączkowym rynku. Najbardziej trwały i odporny na zarysowania, zadrapania, zgniecenia i inne uszkodzenia. Bardzo tani metal, bowiem takie obrączki są dużo tańsze od złota. Jedyną wadą tytanu jest jego kolor – tytan jest szary, dlatego też jubilerzy łączą go ze złotem, srebrem lub platyną, a wtedy efekty są naprawdę ciekawe.