Złota biżuteria

Złota biżuteria, to coś do czego mam pewną rezerwę, ponieważ złoto nie na każdym wygląda dobrze. Jest zdecydowanie obok platyny najbardziej kosztownym metalem, ale to nie do końca przekłada się na jego wartość estetyczną.

Złoto znów wraca do łask, więc prawdopodobnie już niebawem często będziemy je widywali na wybiegach, na celebrytach, a w końcu i na ulicach.

Złote rady:

– Złoto sprawia, że zwykła biała bluzka i czarna spódnica mogą nabrać klasy i stać się wyjątkowo wyjściowym strojem. Jednak dla tych, którzy nie mają wprawy w noszeniu złota i dobieraniu go do stroju polecałabym raczej delikatne złote łańcuszki z małymi przywieszkami, złote pierścionki.

– Odradzałabym złote kolczyki, są po prostu niemodne (chyba, że to białe złoto).

– Złote kolie czy większe ozdoby jeśli już musicie to noście raczej do sukni wieczorowych w kolorach: czerni, czerwieniach i zieleniach.

– Złoto może pasować również do dystyngowanych, eleganckich garsonek i białych bluzek.

Złote fakty:

– Choć złoto jest niemodne to ma jednak właściwości lecznicze, więc zaraz po przekuciu uszu, zalecam wkładanie właśnie złotych kolczyków. Tym sposobem dziurki szybko się zagoją.

– W razie jęczmienia na oku polecam również pocieranie go złotem – najlepszy sposób, aby wyleczyć w ten sposób stan zapalny. Tylko upewnijcie się, że macie prawdziwe złoto!